Obecné

Za kulisy závodu v Hradci Králové

Víte, jak vznikají katétry, které se používají ve zdravotnictví po celém světě? Možná vám to připadá jako rutinní proces, ale za každým kouskem zdravotnického vybavení stojí komplexní práce a náročné procesy. Nedávno měly dvě skupiny zájemců ze žďárského závodu příležitost nahlédnout do nitra závodu druhého, a to hradeckého.

V březnových termínech se skupina nadšených zaměstnanců vydala na dvě prohlídky do Hradce Králové. Cílem bylo navštívit druhý závod v rámci českého Campusu Teleflexu, kde se specializují na výrobu zdravotnických prostředků, především katétrů.

Průvodci zájemce provedli novou a starou budovou a ukázali SWG a R&D laboratoře. Bylo úžasné vidět, jak jednotlivé komponenty, které jsou kompletovány ve Žďáru, vznikají a spojují se v jednotlivých fázích výroby, až se stávají plnohodnotnými zdravotnickými prostředky. Prohlídky přinesly hlubší porozumění tomu, jak spolu oba závody souvisejí, jak jsou propojené a jak každý z nich hraje nezastupitelnou roli v celém procesu výroby prostředků, které následně pomáhají zachraňovat lidské životy po celém světě.

Po celou dobu výletu vládla přátelská atmosféra, všichni si povídali a sdíleli své zážitky. Opomenout nemůžeme ani výborné občerstvení, které bylo k dispozici po celou dobu prohlídky.

Nejenže si všichni odnesli nové poznatky, ale také pocit hrdosti, že můžou být součástí něčeho takového. Brzy přivítáme i naše kolegy z Hradce Králové ve Žďáru, aby i oni mohli objevit kouzlo výroby zdravotnických prostředků z jiné perspektivy a na vlastní oči.

Děkujeme všem, kdo se na této události podíleli a těšíme se na příště.