Studenti

Jak studenti staví stroj

Zeptali jsme se kolegů Petra Kuřátka a Jakuba Noska

Kde studujete?

Kuba: Studuji na Vysokém učení technickém v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií se zaměřením na automatizaci, měření a robotiku.

Petr: Studuji na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě, studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi, obor Inženýrství pro průmysl.

Jak jste se dostali k Teleflexu ve Žďáru nad Sázavou?

Petr: S Teleflexem jsem se setkal během bakalářského studia. Hledal jsem další příležitosti v rámci svých studií. Během brigády jsem se stal součástí inženýrské podpory. Byl jsem zodpovědný za podporu strojní části, tedy za dokumentaci a implementaci nových strojů.

Kuba: Během bakalářského studia, před třemi lety, jsem chtěl rozšířit své obzory a poznat nový a odlišný typ průmyslu – zdravotnictví. Ukázal jsem, že umím programovat a nyní také podporuji vývoj vlastní aplikace pro sběr dat.

Jaký je váš šéf?

Kuba: Máme stejného šéfa. Myslím si, že s ním máme velmi dobré vztahy. Když potřebujeme jeho radu, rád nám pomůže. Jsme s ním spokojeni.

Petr: Nemohli bychom si přát lepšího!

Na jakém projektu spolupracujete nyní? Jaký stroj, jako součást vaší diplomové práce, stavíte?

Petr: Je to vlastně náhrada za starý lisovací stroj, který lisuje konektory na speciální styléty pro urologické katetry.

Co vám spolupráce s Teleflexem přináší? Dává vám firma svobodu vyvíjet tam, kde chcete, a aplikovat to, co již víte, použitím této zkušenosti zde v konkrétních projektech?

Kuba: Ano, dává… A jsem velmi rád, že mi firma toto umožňuje. Dostanu konkrétní projekt a pak záleží na mně, jak ho přesně vyřeším. Můžu zkoumat, kam to vede, kam ne. Prozkoumáváním se mohu naučit něco nového a poté je pro mě samotný dosažený výsledek velmi důležitý.

Jaké jsou vaše další plány?

Dokončení inženýrského studia. Poté bych rád pokračoval ve spolupráci s firmou Teleflex.

Jaké jsou vaše tipy a doporučení pro studenty, kteří se zajímají o spolupráci s firmou Teleflex?

Kuba: Myslím si, že pokud někdo chce pracovat v průmyslu a zdravotnictví obecně, určitě by se neměl bát. Měl by se co nejdříve začít učit a neodkládat to na později. Poté by se měl snažit co nejvíce probojovat, aby byl vidět a mohl využít své zkušenosti ze studia. Tímto způsobem ho firma může posunout ještě dále.

Petr: Určitě s tím souhlasím… Rozvíjení svých schopností během studia je skvělou zkušeností! Myslím si, že každý, kdo má možnost, by ji měl využít! V Teleflexu ty příležitosti jsou.

Dalším úspěšný příběh s Teleflexem může být ten váš!