Studenti

Monika hvězdou chemické laboratoře

Jaká byla vaše cesta ke stáži ve společnosti Teleflex?

V Teleflexu pracuji jako brigádnice na oddělení Engineering již od dubna tohoto roku. Vzhledem k tomu, že máme v rámci studia povinnou praxi v chemické laboratoři, přišlo mi jako dobrý nápad oslovit právě Teleflex a poznat tak proces výroby katetrů i z jiné perspektivy.

Čím jsme vás oslovili? Je pro vaši generaci například důležité i to, jak se firma profiluje k přístupu k životnímu prostředí, k CSR aktivitám, udržitelnosti apod.?

Vždy mi byla oblast medicíny a zdravotnických prostředků blízká, a proto mě tato společnost zaujala. Líbí se mi, že produkty firmy zachraňují pacienty a podílí se na zlepšení zdraví lidí po celém světě. Při práci v chemické laboratoři jsem si všimla, že se právě koná sbírka na podporu ohrožených dětí – tento typ aktivit dává určitě velký smysl.

Jak dlouho vaše stáž probíhá a kterých oblastí činnosti se týká?

Stáž v chemické laboratoři je třítýdenní. V rámci ní jsem prošla školením na postupy výroby hydrofilního roztoku a roztoků pro vnější a vnitřní povlakování AST/ITM. Dále jsem absolvovala školení na zpracování vzorků katetrů pro testování obsahů účinných látek na povlakovaných AGB/AGB+ katetrech. Seznámila jsem se s postupem a softwarem pro měření vzorků pomocí HPLC a následným zpracováním i vyhodnocováním dat. Pomáhala jsem také s testováním vlastností resinů a stanovením míry znečištění v heptanové pračce. Práce v chemické laboratoři je velmi rozmanitá.

Jak za tu dobu vnímáte naší firemní kulturu?

Firemní kulturu můžu posoudit snad podle toho, že kolegové a kolegyně se ke mně chovají přátelsky a snaží se mi pomoci, když si s něčím nevím rady.

Jaké jsou vaše tipy, jak se stát plnohodnotným členem týmu už během stáže?

Myslím, že tři týdny jsou příliš krátká doba na to, aby se člověk stal plnohodnotným členem týmu. Určitě je ale důležité mít chuť se v dané oblasti vzdělávat a zároveň naslouchat zkušenějším pracovníkům, od kterých je možné rychle získat potřebné znalosti.

Co pro vás stáž v Teleflexu znamená z profesního hlediska? Kam vás může posunout?

Práce v Teleflexu mi dává příležitost vidět, jak společnosti tohoto typu fungují a také si vyzkoušet, co všechno práce přímo v chemické laboratoři obnáší. Myslím si, že nabyté zkušenosti se mi budou v mé profesní kariéře určitě hodit, ať už v rámci této společnosti nebo i jinde.

Co byste poradila, jak motivovat mladé lidi, aby investovali svůj čas a energii do projektů, které dávají smysl, např. stáž v oblasti zdravotnických prostředků?

Moje zkušenost ve firmě je zatím pozitivní a určitě bych Teleflex doporučila například svým spolužákům. Nepochybně pomáhá, že firma se snaží oslovit případné zájemce přes sociální média, kde se můžete seznámit s aktivitami firmy formou videí a sdílením aktuálního dění, včetně současných a připravovaných projektů.