Obecné

Unikátní pohled do výroby zdravotnických prostředků

Den otevřených dveří firmy Teleflex ve Žďáře nad Sázavou se opravdu vydařil.

Pobočka firmy otevřela své dveře téměř 500 návštěvníkům a nabídla jim tak unikátní pohled do výroby zdravotnických prostředků.

Komentované prohlídky

Výrobu zdravotnických prostředků mohli návštěvníci poznat na komentovaných prohlídkách od samotných zaměstnanců firmy, kteří ji znají nejlépe ze svého každodenního pracovního života. Po tom, co si návštěvníci v šatně nasadili čepice, návleky a speciální pláště pro vstup do čistých prostor, mohli nahlédnout tam, kam se běžně není možné dostat.

Třeba do takové výroby stříkaček nebo mimotělních dýchacích obvodů. Mimo jiné návštěvníci také poznali, jak funguje tisk a jak se pracuje na lince pro výrobu operačních setů. Navštívili také materiálovou propusť, která slouží k transportu materiálu do čistých prostor. Všichni se mohli ve výrobě nechat vyfotit a fotku si natisknout na hotový výrobek. Kromě autentického zážitku tak mohli odejít i se suvenýrem na památku.

Workshopy

Program v prostorách výroby nebyl jediným programem a na návštěvníky toho čekalo mnohem více. Bylo to hned několik dalších stanovišť, kde mohli nasát firemní hodnoty a poznat tak kulturu firmy, které na lidech záleží.

Připravené byly různé workshopy. Workshop kvality, kde zástupci oddělení společně s návštěvníky detailně prozkoumali jednotlivé výrobky a ukázali si, jak to na naší kvalitě chodí. Workshop R&D zase přinesl vhled do praxe a ukázal, jak se třeba některé z našich výrobků zavádí do lidského těla.

Kromě workshopů nechyběl ani dětský koutek a foto koutek. U vstupu pak HR zóna s možností konzultace a nabídkou aktuálních pracovních pozic. Sklad si zase připravil originální včelín, kde si děti mohly vyzkoušet svou trefu. Při cestě do skladu mohli návštěvníci narazit na ukázku 3D tisku a při dalším touláním firmou také na otevřené dveře technického zázemí. O zážitky tu určitě nouze nebyla.

Hra pro děti

V Teleflexu mysleli i na ty nejmenší. Malí průzkumníci u vstupu dostali kartičku, na kterou během prohlídky firmy sbírali razítka. Vyzkoušet si tak mohli množství aktivit a za nasbíraná razítka pak dostali dárek na památku. Napilno měli třeba v CSR a DEI koutku, kde se dětem moc líbilo. Kromě toho, že tu na ně čekala tvořivá činnost, se také s rodiči mohli dozvědět více o tom, kde už Teleflex pomáhá a třeba i navrhnout, kde by pomáhat mohl.

Po celou dobu akce se bylo možné občerstvit ve firemní kantýně a poznat tak i vynikající chutě Teleflexu. Bohatý catering zahrnoval obložené bagetky, sladké pečivo a další dobroty.

Těšíme se na další ročníky!