Obecné

Nová spolupráce s Oblastní charitou Hradec Králové

V rámci společenské odpovědnosti firem jsme letos vložili velké úsilí do realizace charitativních a dobročinných aktivit, které odpovídají naší firemní filozofii. Navázali jsme spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové a v průběhu celého roku pomáháme tam, kde je to potřeba nejvíc.

Na začátku roku se zaměstnanci obou závodů zapojili do Sbírky zimních bot, které si na konci ledna převzal zástupce Oblastní charity pan Martin Weisbauer a odvezl je do azylových domů v Hradci Králové, aby mohly sloužit v chladném období.

Další příležitostí pro setkání se zástupci charity bylo při pořádání naší oblíbené DOBROcukrárny, kdy si jednou ročně otvíráme domácí cukrárnu pro zaměstnance a vybrané peníze za vynikající moučníky, dezerty a zákusky putují na charitativní účel. Letos šel výtěžek na podporu Domácí hospicové péče, konkrétně na koupi přenosného ultrazvuku.

Na pomoc si tentokrát pan Weisbauer přivezl i pana ředitele Oblastní charity, Mgr. Vojtěcha Šůstka. Společně se potkali s ředitelem našeho campusu Pavlem Hánělem, který jim jménem našich zaměstnanců předal vybraný obnos a jako bonus i první vlaštovky z celoroční sbírky školních potřeb a deskových her. U této příležitosti také prodiskutovali možnosti spolupráce z hlediska dlouhodobého horizontu, máme se tak na co těšit i v příštích letech.

A protože už nám pomalu začíná přituhovat, rozhodli jsme se podpořit projekt kolegyně z výroby a spustili jsme opět ve spolupráci s Oblastní charitou prodej nocleženek pro lidi bez domova. Ke dnešku jsme jim díky štědrosti našich zaměstnanců poskytli 99 nocí v suchu a teple.

 

Spolupráce s takovým partnerem je pro nás radostí a odměnou, z pestré nabídky dobrých skutků si dokáže vybrat opravdu každý, ať už se jedná o finanční pomoc, pročištění šatníků nebo vlastního investovaného času formou dobrovolnictví například při potravinových sbírkách.

Naše díky patří nejen Oblastní charitě, ale především našim zaměstnancům. Jsou to totiž právě oni, díky kterým máme možnosti pomáhat i jako Teleflex. Jejich chuť, zápal a laskavost nás motivuje při dalších a dalších akcích.